האם משרד התכנון הוא דמוקרטיה או דיקטטטורה, זאת השאלה הנשאלת

אתמול היה יום מיוחד בשבילי כי קיימתי 2 פגישות ממש טובות. בראשונה, על הבוקר, היינו 6 סביב השולחן בחדר הישיבות. לשבת מול 5 אנשים זה לא משהו שגורם לי לפחד קהל אך רמות הריכוז היו טובות מאוד ומפלסי האנרגיה והאדרנלין היו זקוקות לריסון.
לרובנו יש 2 אזניים ורק פה אחד, כנראה כדי להקשיב לפחות פי שניים, ממה שיש לנו להגיד.

במהלך השיחה הקולחת, הסתבר שמתכננים שונים עושים שימוש בגרסאות תכנה שונות וזה נתן לי כמה נקודות אצל המנכ”ל.

בארגון הרציני הזה, יש משרה מלאה מאויישת ע”י אישה צעירה ומאוד נמרצת האמונה על אבטחת האיכות. יש נוהלים מאוד מסודרים ואפילו עבודה לפי (CAD Standard(s – שנכתבו לפני שנים רבות. במהלך השנים, הרגטלטור(ים) קבע(ו) נוהלים נוספים וכן נוצרו סטנדרטים מוכתבים ע”י חברות שונות ומוסדות שונים המזמינות עבודות תכנון וניהול פרויקטים גם יחד.

האם משרד התכנון הוא דמוקרטיה או דיקטטטורהאז מה אתה אומר אדוני המנכ”ל?

האם המשרד שלך הוא דיקטטורה או דמוקרטיה? “

–  שאלתי והוספתי – “איך זה מסתדר עם זה שאתם עוסקים באיכות ובבקרה? האם אתה מודע למשמעויות של העובדה שמר X או גב’ Y עובדים בגרסה שאיתה הם מרגישים בבית?” כאן זכיתי בהרבה נקודות.

תגובת המנכ”ל הייתה צפויה ומאוד הגיונית: “עד סוף השבוע לדווח לי על שדרוג בכל העמדות“- אמר בלי להסס.
כדי לחזק את דבריו הוספתי: “לשלם על שדרוגים ולא לעשות בהם שימוש זה פשע, לא לנצל את הטכנולוגיה שכבר שולם עבורה מוסיף חטא על פשע ולהרוס מידע כדי לשמור בגרסה ישנה יותר זה כבר פשע נגד האנושות

בהגיע תורה, אמרה אשת אבטחת האיכות: “אנחנו עובדים עם נהלים מאוד מסודרים, אני לא מבינה למה צריך את כל הנושא הזה של סטנדרטיזציה כמנוף לאיכות וחסכון במשאבים

בלי לגרד בראש, שאלתי את הגברת הצעירה: “אם בלחיצה על כפתור אני אבצע אוטומטית 4 פעולות במקום אחת תוך שאני מייצר מידע סטנדרטי שלא צריך אפילו לבדוק אות, היית קונה או לא?” ממש כמו הנסיך הקטן חזרתי על השאלה שוב עד לקבלת מענה.

האם המשרד שלך הוא דיקטטורה או דמוקרטיה

ארגון מתורבת כמו זה שמסופר עליו כאן, ראוי שתייהנה לו תשתיות ציבוריות ודיסציפלינריות שמשקפות:

  1. הן אם מדובר בעובד ותיק או צעיר בארגון ובניסיון המקצועי שלו, התשתיות הנ”ל חייבות להפוך אותו ליצרן מידע במהירות רבה, הרבה יותר מהמקובל.
  2. את הפקודות של התכנה מחליפות כלים שמבוססים על אפקט דומינו שדואג כך שהמידע הציוצר יהיה סטנדרטי כברירת מחדל. על מנת שהכלים יוטמעו חייבים לקרות מספר דברים: למשתמש חייב להיות יותר כיף, יותר מהר ובלי לחזור ולתקן אף פעם שום דבר, מצד שני, צריך להיות פשוט להפעלה ולעבוד ברוב התנאים ולבסוף, ליד הכלי יעמוד Icon שלחיצה עליו “תלמד” ב-Video קצר וברור כיצד מפעילים את הכלי, לידו עוד Icon שפונים אליו כדי לגלות באילו תנאים הכלי עובד או אילו תקלות יכולות להיווצר, ובסופו של עניין, Icon אחרון שמראה Best Practices בשימוש בכלי. כמובן שכל ה-Video יהיה נגיש עם כתוביות, פס קול והדגשות. כמה חושים יחד עוזרים לקוגניציה לעבוד טוב יותר ומאפשרים לאנשים עם מוגבלויות להרגיש בבית.
  3. הכלים חייבים להיות יותר כיפיים מהאלטרנטיבות, הפונקציונליות צריכה לעקוב אחר הליכים בתהליך התכנון, זמינים ונגישים כמו כלי שאני מוצא ומוציא בקלות מארגז כלים.
  4. אוטמציה מובנית בכל מקום אפשרי בהליכים ותהליכים מבטיחה לא רק התייעלות וחסכון במשאבים כי אם, גם מיזעור ההיתכנות לטעויות אנוש.
  5. סטנדרטיזציה היא מטרה. האם תהיה מטרה נעלה ותצדיק את האמצעים? אך ורק אם היא חוסכת במשאבים.

מה עם משרד התכנון שלך,

האם המשרד שלך הוא דיקטטורה או דמוקרטיה ?

השארת תגובה